Aktualności

Kwalifikacje do Rządowego Programu Refundacji In vitro

Od 1 czerwca 2024 roku rusza długo oczekiwany Rządowy Program Leczenia Niepłodności, który ma pomóc tysiącom polskich par spełnić ich największe marzenie o zostaniu rodzicami. Program refundacji procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro będzie trwał do 31 grudnia 2028.

Program zakłada pełną refundację nawet do 6 cykli zapłodnienia.

Przeczytaj więcej: LINK 

Rządowy program In Vitro – zasady i refundacja 2024

1 czerwca 2024 roku wystartuje rządowy program in vitro zakładający finansowanie medycznego wsparcia zapłodnienia pozaustrojowego i leczenia niepłodności w Polsce.
Potrwa do 31 grudnia 2028 roku. Jego głównym celem jest równy dostęp do procedury in vitro dla par borykających się z niepłodnością. Nowością jest możliwość finansowania
procedury dla pacjentów onkologicznych – czyli takich, którzy zachorowali na nowotwór w wieku rozrodczym.

Przeczytaj więcej o kryteriach kwalifikacji do programu in vitro: LINK 

#NaturalnieŻeInVitro – start kampanii edukacyjnej

28 marca 2024 wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska zainaugurowała kampanię edukacyjną „Naturalnie, że in vitro”. Jej celem jest m.in. edukowanie społeczeństwa nt. leczenia niepłodności poprzez działania edukacyjne, konferencje i warsztaty.

Organizatorami kampanii są Fundacja PoMOC dla Płodności, Fundacja OliEdu, klinika KrakOvi oraz Stowarzyszenie Dr.Max Zdrowie, którzy wspólnie podejmują działania na rzecz zwiększenia świadomości i wiedzy dotyczącej metody zapłodnienia pozaustrojowego.

W konferencji prasowej w Sejmie RP wzięli udział przedstawiciele KrakOvi – dr n. med. Jakub Wyroba i mgr Mariola Wantuch. Dr Wyroba przedstawił główne cele kampanii.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji   TUTAJ

Dołącz do zespołu KrakOvi

Czy chcesz pracować w miejscu gdzie liczy się holistyczne podejście do pacjenta i indywidualne podejście? Czy zależy Ci na zapewnieniu wyjątkowej obsługi klienta i zapewnieniu bezproblemowej obsługi pacjenta? Czy jesteś zorganizowana/y i zorientowana/y na szczegóły.  Masz doskonałe umiejętności komunikacyjne? Cechy takie jak empatia, cierpliwość, umiejętność wychodzenia z trudnych sytuacji ze spokojem to Twoje cechy? Jeśli tak, to być może jest to szansa abyś dołączył/a do naszego zespołu!

Dowiedz się więcej TUTAJ

Współpraca KrakOvi z Fundacją Novis

Szacuje się, że na całym świecie ok. 186 mln osób doświadcza trudności z poczęciem dziecka. Oznacza to, że zaburzenia płodności mogą dotykać nawet co piątą parę w wieku reprodukcyjnym.

To jednak kobiety biorą na siebie poczucie winy związane z problemem zajścia w ciążę. Czują się niekompletne, naznaczone, gorsze. Towarzyszy im również poczucie winy za zaistniałą sytuację, nawet wtedy, kiedy problem z płodnością jest po stronie partnera. Comiesięczna walka o ciążę, comiesięczna nadzieja, comiesięczne ukrywanie łez, kiedy pojawia się okres …

Kolejne nieudane próby zajścia w ciążę powodują stopniowe wycofanie się z życia społecznego, zmniejszenie kontaktu z kobietami posiadającymi dzieci, wpływają na pogorszenie się relacji damsko -męskich. Powoli zakrada się depresja …

Samotne w swoim bólu, niezrozumiałe, obwiniające się … cierpią.

Dlatego jako KrakOvi Małopolski Instytut Diagnostyki i Leczenia Niepłodności wraz z Fundacją Novis Plus pragniemy normalizować tematu niepłodności. Chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń, w której kobiety mogą podzielić się swoimi doświadczeniami, poczuć zaakceptowane i wartościowe, zrozumieć to co dzieje się w ich życiu, w ich ciele jak również w ich głowie. Chcemy, aby poczuły się zrozumiane.

Pragniemy uczyć mówić o tym, że droga do macierzyństwa ma różne twarze i każda z kobiet, ma prawo, aby prosić o pomoc, przyznać się do bezradności, cierpienia a problemy z zajściem w ciążę nie definiują jej jako kobiety. Nasz projekt „NIE nieKOMPLENTA – sztuka mierzenia się z niepłodnością” wspiera i pomaga kobietom.

Zapraszamy na cykl spotkań w krakowskim Hevre, w trakcie, których poruszymy tematy związanie z niepłodnością. Będziemy rozmawiać z lekarzami, psychologami oraz osobami, które doświadczyły niepłodności.

 

📆Inauguracja projektu odbędzie się 25.09.2023 o godz.19:00 w HEVRE w Krakowie.

Rozpoczniemy od intymnej rozmowy, dotyczącej trudnej drogi do macierzyństwa Magdaleny Kluz, która pięć lat starań o dziecko zatrzymała na płótnie. Podczas tego wyjątkowego wieczoru będzie można podziwiać jej obrazy, które są swoistym pamiętnikiem radzenia sobie z niepłodnością.

 „Odkąd pamiętam bardzo lubiłam dzieci, ich energię, otwartość, radość i szczerość. Zawsze czułam, że chciałabym zostać mamą, że bez tego nie poczuję sensu w moim życiu. To było bardzo silne we mnie. Gdy zaczęliśmy z moim partnerem myśleć o rodzicielstwie poczułam, że to będzie bardzo ważny czas. Ale to rodzicielstwo mimo starań i chęci nie przychodziło … po jakimś czasie zaczęłam tracić poczucie sensu i jakiejkolwiek kontroli. Coraz silniejsze było we mnie poczucie właśnie niekompletności. Ja sama bez dziecka, które zawsze czułam, że nada mojemu życiu sens byłam jakaś niewystarczająca i niekompletna. Dzisiaj rozumiem i czuję, że każda kobieta jest kompletna, niezależnie od tego czy może albo chce być mamą.” – opowiada artystka.

Gościem specjalnym będzie Pani Doktor Anna Knafel, która jest jednym z najwybitniejszych lekarzy pomagających kobietom zostać mamami. Pani Doktor odpowie na pytanie, które zadaje sobie coraz to ilość pacjentek – „Niepłodność i co dalej?”. Będzie to rozmowa o tym, co jest ważne w drodze, aby zostać rodzicem.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu.

Jeżeli zechcieliby Państwo udostępnić plakaty z informacją o wydarzeniu na swoich mediach społecznościowych, w placówkach, wesprzeć projekt finansowo lub zaangażować się w inny sposób serdecznie zapraszamy. Jesteśmy chętni temat rozwijać, podejmować kolejne tematy istotne dla kobiet. Zapraszamy wszystkich, którym temat niepłodności jest bliski. Postarajmy się normalizować temat niepłodności i dać wsparcie kobietom. Razem możemy więcej.

Zapraszamy

Zespół KrakOvi

KrakOvi realizatorem krakowskiego programu dofinansowania Invitro

Z dumą informujemy, że Klinika KrakOvi Małopolski Instytut Diagnostyki i Leczenia Niepłodności już kolejny raz została jednym z realizatorów Programu wsparcia leczenia niepłodności metodą in vitro dla mieszkańców Krakowa.

Już 01.06.2023 o godz. 08:00 rozpocznie się nabór wniosków do programu dofinansowania do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa!

Więcej informacji o programie, wzór wniosku o dofinansowanie invitro, kontakt – KLIKNIJ TUTAJ

Zapraszamy wszystkie Pary zainteresowane udziałem w programie do kontaktu z nami

 

KrakOvi realizatorem programu polityki leczenia niepłodności dla mieszkańców Gminy Miasta Tarnów.

Dnia 20.07.2022 r, podpisaliśmy umowę programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Miasta Tarnowa.

Badanie kliniczne dla Pacjentek z PCOS oraz zdiagnozowanym hirsutyzmem

Wieloośrodkowe, prospektywne, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo, randomizowane badanie kliniczne III fazy oceniające skuteczność i bezpieczeństwo LPRI-424 w leczeniu zespołu policystycznych jajników (PCOS).

W ramach udziału w badaniu Pacjentka otrzymuje bezpłatną opiekę najlepszych specjalistów w prywatnej klinice oraz bezpłatne leczenie preparatem w postaci tabletek.

KrakOvi realizatorem programu miejskiego w Krakowie

Dnia 22.04.2022 r, podpisaliśmy umowę na realizację Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla Mieszkańców Krakowa.

Pierwsze w Polsce dziecko urodzone dzięki metodzie IVA

Dnia 24.04.2018 r, w Krakowskim Szpitalu im. L. Rydygiera, dzięki zastosowaniu metody IVA urodził się pierwszy chłopczyk. Serdecznie gratulujemy Rodzicom!

Nawiązanie współpracy z kolegami z Niemiec

Bardzo owocne spotkanie i „burza mózgów” na Uniwersytecie  Shlezwig – Holstein w Lubece, z kierownikiem Kliniki Medycyny Rozrodu prof. Georgem Gressingerem. Będziemy wspólnie wprowadzać technikę jednoetapowej IVA w Polsce i Niemczech.

Posiedzenie Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Szczecinie

Nad zalewem w Szczecinie dr Jakub Wyroba zaznajomił kolegów z woj. Zachodniopomorskiego z tematem In Vitro Activation.

Pierwsze wyniki ogłoszone w trakcie konferencji w Warszawie

Pierwsze wyniki w Polsce, wygłoszone przez dr n. med Jakuba Wyrobę na Sympozjum Naukowo-Szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii oraz Ośrodka Studiów nad Płodnością Człowieka.

Pierwsze zabiegi IVA w Krakowie

Wspólnie z naszym konsultantem wojewódzkim, panem prof. Robertem Jachem oraz zespołem specjalistów z Japonii przeprowadziliśmy 3 pierwsze zabiegi IVA w Polsce. Zarówno Mój Zespół, jak i nasze drogie pacjentki nie możemy się doczekać na pierwsze rezultaty.

Dziękujemy całemu zespołowi z Japonii za cenne techniczne uwagi i ciągły nadzór nad przebiegiem zabiegów.

Zespół doktora K. Kawamury już w Krakowie

Dr Kawamura w trakcie Konferencji „Droga do Macierzyństwa” wygłosił wykład na temat najnowszych sposobów aktywacji jajnika.

Na kolacji dołączył cały zespół czyli (od lewej): dr Kazuhiro Kawamura; dr Yuta Kawagoe; dr Nobuhito Yoshioka; dr Jakub Wyroba

Spotkanie z prof. Aaronem Hsueh

Pierwsze spotkanie z prof. Aaronem Hsueh w Pradze, w trakcie konferencji ExceMed, 23. 04. 2016 r.

W trakcie tego nieoficjalnego spotkania ustaliliśmy najważniejsze punkty przeprowadzenia pierwszego zabiegu w Polsce.

IVA w Europie

Pierwsze doniesienia w Europie na temat In Vitro Activation w trakcie kongresu IVI w Alicante. Kwiecień, 2015 r.

Pierwszy na świecie  chłopczyk urodzony dzięki metodzie IVA

Gratulujemy szczęśliwym rodzicom!