Leczenie niepłodności Metody leczenia niepłodności

Stosujemy bezpieczne i skuteczne metody leczenia niepłodności, o których mogą Państwo dowiedzieć się więcej z poniższych materiałów lub
bezpośrednio kontaktując się z nami.

stymulacja-owulacji

Metody leczenia niepłodności

Stymulacja owulacji

Jednym ze sposobów pomocy pacjentkom z nieregularnymi cyklami i zaburzeniami jajeczkowania jest stymulacja jajeczkowania. Po spełnieniu warunków określonych przez lekarza, podawane są leki powodujące wzrost pojedynczego pęcherzyka Graafa. §Mogą to być leki stosowane doustnie lub zastrzyki podskórne. Wybór metody stymulacji jest indywidualny i ustalany przez lekarza po zapoznaniu się z wynikami badań dodatkowych i po rozmowie z pacjentką.

Badania diagnostyczne zlecone przed przeprowadzeniem takich procedur wynikają z rekomendacji i tak zwanej „dobrej praktyki klinicznej”, więc podobnie jak samo leczenie są zindywidualizowane.

NATURALNE METODY LECZENIA NIEPŁODNOŚCI

Inseminacja domaciczna

Metoda inseminacji domacicznej polega na podaniu specjalnie przygotowanego nasienia, które zostało wcześniej pobrane od partnera, bezpośrednio do jamy macicy. Wskazaniami do zastosowania tej metody są problemy z zajściem w ciążę przy współistniejącym pogorszeniu parametrów nasienia.

 

zplodnienie-in-vitro

Metody leczenia niepłodności

Zapłodnienie In Vitro

Najbardziej zaawansowaną z metod stosowanych w leczeniu niepłodności jest procedura zapłodnienia pozaustrojowego – in-vitro, IVF-ET. In-vitro zostało po raz pierwszy zastosowane u ludzi w 1977 roku, zatem jest metodą sprawdzoną, bezpieczną, dającą największe szanse na zajście w ciążę i cały czas rozwijaną.

 

badania-nasienia

Badanie nasienia

Seminogram (sperminogram) jest badaniem pozwalającym ocenić jakość plemników i płodność mężczyzn. Jest jednym z niezbędnych badań jakie wykonuje się w procesie diagnostyki niepłodności.