Nawracające poronienia wymagają kompleksowego i empatycznego podejścia. Poszukiwanie porad u ginekologa, który specjalizuje się w endokrynologii czy specjalisty od płodności zapewnia spersonalizowaną opiekę. Każdy przypadek jest wyjątkowy, a zrozumienie konkretnych czynników przyczyniających się do nawracających poronień jest kluczowe dla opracowania skutecznej strategii leczenia. Dzięki postępowi w medycynie i wsparciu ze strony zespołu medycznego istnieje nadzieja dla tych, którzy zmierzają do zbudowania rodziny pomimo wyzwań nawracających poronień.
Doświadczenie kliniczne zdobyła, pracując w Oddziale Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest specjalistą w zakresie ultrasonografii położniczej, ginekologicznej i onkoginekologicznej.
Doświadczenie kliniczne zdobyłam, pracując w Oddziale Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Moja praca jest dla mnie wielką pasją. Jestem specjalistą w zakresie ultrasonografii położniczej, ginekologicznej i onkoginekologicznej. Wszystkie badania wykonuję zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Fetal Medicine Foundation (FMF) oraz The International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology (ISUOG). Moje zainteresowania dotyczą również zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem niepłodności oraz metod wspomaganego rozrodu. Staram się poszerzać swoją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i kongresach. Będąc lekarzem, a zarazem kobietą mam świadomość jak intymnym przeżyciem jest wizyta u ginekologa, dlatego zwracam uwagę na indywidualne podejście do każdej Pacjentki, tak jak sama chciałabym być leczona, będąc Pacjentką.
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez długi czas związana z Katedrą Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie jako nauczyciel akademicki. W 2007 roku uzyskała nostryfikację dyplomu lekarskiego w Stanach Zjednoczonych. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na podstawie obronionej rozprawy doktorskiej z zakresu problematyki układu immunologicznego w ciąży pozamacicznej
Medycyna matczyno-płodowa jest moją wielką pasją. Szczególnie bliskie są mi zagadnienia związane z ciążą wielopłodową, konfliktem serologiczny, cukrzycą ciężarnych. Posiadam certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation. Jestem członkiem ISUOG.
Medycyna matczyno-płodowa jest moją wielką pasją. Szczególnie bliskie są mi zagadnienia związane z ciążą wielopłodową, konfliktem serologiczny, cukrzycą ciężarnych. Posiadam certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation. Jestem członkiem ISUOG.
W 2010 roku ukończyłam studia medyczne na I Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne realizowałam w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM w Warszawie. Dyplom specjalisty z dziedziny położnictwa i ginekologii otrzymałam w 2019 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w ośrodkach medycyny prenatalnej na całym świecie min.: Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine, King’s College Hospital w Londynie oraz Perinatology Reserch Brunch NICHD/NIH Detroit Medical Center w USA.
Nawracające poronienia (inaczej poronienia nawykowe) występują, gdy kobieta zmaga się z trzema lub większą liczbą kolejnych utrat ciąży przed 20. tygodniem. Poznawanie przyczyn nawracających poronień często wymaga wieloaspektowego podejścia, uwzględniającego różnorodne czynniki. Zalicza się tu ciąże obumarłe, puste jaja płodowe, poronienia żywej ciąży (krwotok przy uprzednim prawidłowym USG, ang. live miscarriage), a także ciąże tzw. biochemiczne, czyli stwierdzone tylko na podstawie podwyższonego b-HCG.
W przypadku nawykowych poronień, kluczowe jest skonsultowanie się z lekarzem specjalizującym się w dziedzinie leczenia niepłodności. Indywidualne podejście do diagnostyki i leczenia jest niezbędne, ponieważ każdy przypadek jest unikalny, a sukces leczenia zależy od dokładnego zidentyfikowania przyczyn i zastosowania odpowiednich terapii.