Zainteresowanie diagnostyką i leczeniem w naszej klinice rośnie z miesiąca na miesiąc co bardzo nas cieszy i dodaje ogromnej motywacji do dalszego rozwoju. Dzięki naszej rzetelnej pracy, wprowadzeniu innowacyjnych procedur, wykwalifikowanemu zespołowi możemy liczyć na zaufanie ze strony naszych Pacjentów.
Zespół naszych ekspertów tworzą lekarze ginekolodzy ze specjalizacją w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości oraz ginekologii i położnictwa, genetycy, urolodzy, androlodzy, diabetolodzy, anestezjolodzy, psycholodzy, dietetycy, fizjoterapeuci. Do każdej pary podchodzimy w sposób indywidualny, dostosowując diagnostykę i leczenie do aktualnych potrzeb.
Nasi lekarze podczas wieloletniej pracy w diagnostyce i leczeniu niepłodności wypracowali własne, autorskie programy leczenia i rozwiązania, które prowadzą naszych Pacjentów do bycia szczęśliwymi rodzicami.
Wdrażamy nowatorskie procedury, prowadzimy badania kliniczne i projekty naukowe, których celem jest rozwój diagnostyki, rozwój wiedzy, rozwój postępowania i rozwój leczenia w medycynie wspomaganego rozrodu. Uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych sympozjach i zjazdach naukowych. Nasi lekarze są prelegentami na prestiżowych międzynarodowych konferencjach w ramach których prowadzą wykłady i przedstawiają własne doświadczenia z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.
W dzisiejszych czasach z powodzeniem możemy leczyć wiele chorób za pomocą nowoczesnych leków i środków medycznych, jednak mimo to wciąż istnieją choroby, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Ze względu na to na całym świecie przeprowadza się badania kliniczne, w których uczestniczą miliony pacjentów rocznie, zainteresowanych nowatorskim leczeniem.
Jaka jest najważniejsza zasada przyświecająca badaniom klinicznym? Prawo, bezpieczeństwo, zdrowie i dobro uczestników jest nadrzędne w stosunku do interesu nauki i społeczeństwa. Bezpieczeństwo pacjenta i zabezpieczenie jego praw jest najważniejsze w prowadzeniu wszelkiego rodzaju badań klinicznych. Są one prowadzone zgodnie z wytycznymi Good Clinical Practice (w skrócie GCP), czyli Dobrej Praktyki Klinicznej.
Każdy protokół badania musi być zatwierdzony przez odpowiednią Komisję Bioetyczną, która analizuje bardzo różnorodne aspekty – od spraw ubezpieczeniowych, przez jakość ośrodków i wstępne bezpieczeństwo produktu farmaceutycznego.
W pierwszej kolejności wstępnie oceniane jest bezpieczeństwo badanej substancji. W grupie kilkudziesięciu zdrowych ochotników bada się jej metabolizm, wchłanianie, wydalanie, ewentualną toksyczność oraz interakcje z innymi przyjmowanymi substancjami (pokarmami, lekami). Po zakończeniu tego etapu możliwe jest określenie dawkowania badanej substancji.
Na tym etapie badań określa się, czy lek działa w określonej grupie chorych oraz czy jest dla nich bezpieczny. Ocenia się też związek pomiędzy dawką a efektem działania substancji, co skutkuje ustaleniem dawki stosowanej w kolejnych fazach badań. Cały czas również oceniana jest skuteczność oraz bezpieczeństwo badanego leku. Szczegółowej ocenie w II Fazie podlegają dane dotyczące wchłaniania, metabolizmu i wydalania leku w zależności od płci i wieku. Na tym etapie badań dochodzi do porównywania działania nowego leku oraz placebo, lub leku stosowanego w leczeniu danej choroby. Grupa biorąca udział w tym badaniu jest dobrana losowo i obejmuje kilkuset ochotników – w tym przypadków pacjentów, chorujących na daną chorobę.
Kolejna trzecia faza badań klinicznych ma na celu ostateczne potwierdzenie skuteczności badanej substancji w leczeniu danej choroby. Etap ten obejmuje badania związku pomiędzy bezpieczeństwem leku a jego skutecznością podczas krótkotrwałego oraz długotrwałego stosowania. W badaniach bierze udział grupa dochodząca do kilku tysięcy chorych, a czas ich trwania wynosi od roku do kilku lat. Podobnie jak w fazie II stosowane są tutaj metody podwójnej ślepej próby oraz losowego doboru pacjentów.
Po pozytywnym zakończeniu III fazy badań lek może zostać zarejestrowany i wprowadzony do obrotu.
Ostatnia faza badań klinicznych dotyczy leków zarejestrowanych i wprowadzonych do obrotu, czyli dostępnych w sprzedaży. Etap ten ma na celu określenie, czy lek jest bezpieczny we wszystkich wskazaniach zalecanych przez producenta i dla wszystkich grup chorych. W tej fazie dodatkowo też weryfikowane są wyniki uzyskane w poprzednich etapach. W ramach IV fazy badane są również na przykład nowe wskazania dla zarejestrowanego już leku
W naszym ośrodku badaniami klinicznymi zajmuje się doświadczony personel w którego skład wchodzą lekarze ginekolodzy ze specjalizacją w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, koordynatorzy badań klinicznych oraz zespół pielęgniarek i położnych. Wszystkie osoby wchodzące w skład zespołu badawczego posiadają certyfikaty GCP. Badania kliniczne przeprowadzane w KrakOvi, prowadzone są z poszanowaniem praw i godności pacjenta oraz wszelkich obowiązujących przepisów prawa dotyczących prowadzania badań klinicznych.
Aktualne badania kliniczne:
Badanie kliniczne dla Pacjentek z PCOS oraz zdiagnozowanym hirsutyzmem
Wieloośrodkowe, prospektywne, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo, randomizowane badanie kliniczne III fazy oceniające skuteczność i bezpieczeństwo LPRI-424 w leczeniu zespołu policystycznych jajników (PCOS)
W ramach udziału w badaniu Pacjentka otrzymuje bezpłatną opiekę najlepszych specjalistów w prywatnej klinice oraz bezpłatne leczenie preparatem w postaci tabletek.
W badaniu mogą wziąć udział pacjentki:
– miesiączkujące od co najmniej dwóch lat u których zdiagnozowano PCOS oraz hirsutyzm i skąpe lub rzadkie miesiączkowanie lub policystyczne jajniki, w wieku 14-40 lat włącznie w momencie włączenia, które nie planują zajść w ciążę.